KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488114
nr 1448 8114
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956, man i pickelhuva. Olja på duk, 64x54cm, yttermått inklusive ram: 72x62cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:38:35
100 kr
200 kr
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin